Wymagane dokumenty: kopię aktualnego orzeczenia właściwego organu orzekającego o ustaleniu stopnia niepełnosprawności.
Opłata skarbowa: nie dotyczy
Termin i sposób załatwienia: Zamiar głosowania korespondencyjnego należy zgłosić do 21 dnia przed dniem wyborów tj. do dnia 27 października 2014r. Wyborca, który zgłosił zamiar głosowania korespondencyjnego, otrzymuje z urzędu gminy pakiet wyborczy, nie później niż w 7 dniu przed dniem wyborów. Pakiet wyborczy wraz z instrukcją głosowania korespondencyjnego jest doręczany wyborcy przez upoważnionego pracownika urzędu gminy lub za pośrednictwem operatora publicznego w rozumieniu ustawy z dnia 12 czerwca 2003r. – Prawo pocztowe (Dz.U.z 2008r. Nr 189, poz.1159 z późn.zm.). Wyborcę, który zgłosił zamiar głosowania korespondencyjnego skreśla się ze spisu wyborców w miejscu jego stałego zameldowania i umieszcza się w spisie wyborców w obwodzie głosowania właściwym dla obwodowej komisji wyborczej, wyznaczonej dla celów głosowania korespondencyjnego na terenie gminy.
Miejsce złożenia dokumentów: Biuro podawcze Urzędu Gminy Pruszcz Gdański ul. Wojska Polskiego 30 83-000 Pruszcz Gdański
Jednostka odpowiedzialna: Referat Spraw Obywatelskich Urząd Gminy Pruszcz Gdański ul. Wojska Polskiego 30 83-000 Pruszcz Gdański pok. 23 tel. 58 692-94-27
Tryb odwoławczy: nie dotyczy
Podstawa prawna: Ustawa z dnia 5 stycznia 2011r. - Kodeks wyborczy (Dz.U. 21, poz. 112 z późn. zm.)
Inne informacje: Prawo do głosowania korespondencyjnego ma wyborca niepełnosprawny o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2010r. Nr 214 poz. 1407 z późn.zm.). Głosowanie korespondencyjne jest wyłączone w przypadku głosowania w obwodach utworzonych zakładach opieki zdrowotnej, domach pomocy społecznej, domach studenckich oraz w zakładzie karnym i areszcie śledczym, w obwodach głosowania utworzonych za granicą i na polskich statkach morskich, a także w przypadku udzielenia przez wyborcę niepełnosprawnego pełnomocnictwa do głosowania. Wyborca, który zgłosił zamiar głosowania korespondencyjnego, może żądać przesłania mu wraz z pakietem wyborczym nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a.